Akcja Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji wyróżniona na arenie międzynarodowej

10/03/2021

Miło nam poinformować, że akcja Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, którą PTW objęło patronatem, została wyróżniona na arenie międzynarodowej!

Organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji ogólnopolska akcja profilaktyczna “W szczepionkę nie boli” zdobyła drugie miejsce w kategorii szczepień  (Call on Vaccination) podczas 2020 European Health Award. Jest to konkurs przeprowadzany co roku przez Komisję Europejską, który nagradza kampanie z różnych obszarów zdrowia publicznego.

Celem inicjatywy “W szczepionkę nie boli” jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy na temat szczepień ochronnych. Edukacja młodych ludzi jest niezmiernie istotna, aby stali się dorosłymi świadomymi ich wartości oraz podejmowali odpowiedzialne decyzje w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych. Na akcję składają się zajęcia prowadzone wśród uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych, jak również aktywnie prowadzone social media, mające być źródłem wiarygodnych informacji, m.in. na temat bezpieczeństwa szczepionek, historii szczepień i ruchów antyszczepionkowych

Jednak projekt ten nigdy by nie powstał, gdyby nie pomysłodawczynie – Joanna Oberska i Marianna Gajda. Pierwsza edycja “W szczepionkę nie boli” zgromadziła 200 uczniów szkół i szybko ewoluowała aż do liczby 1700 uczestników w zeszłym roku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy i wolontariuszek PTSF wiedza o szczepieniach co roku może być szerzona z coraz większą mocą!

Nagroda Komisji Europejskiej to wyróżnienie dla PTSF i dowód, że nawet drobne działania mogą przerodzić się w projekt o dużym znaczeniu.

Ceremonia rozdania nagród: ec.europa.eu/health/award/home_en

 

“W szczepionkę nie boli” i PTSF w sieci:

Pliki do pobrania

20 lat Polskiego Towarzystwa Wakcynologii