Antyszczepionkowcy.biz – satyryczna gra karciana

10/04/2019

Antyszczepionkowcy.biz to satyryczna gra karciana, która w przewrotny i zabawny sposób podkreśla wartość szczepień ochronnych. Autorzy gry zachęcają do zabawy oraz obnażają hipokryzję ruchów antyszczepionkowych. Graczy czeka czarny humor i rozrywka w gronie przyjaciół. Oryginalny pomysł przekazu edukacyjnego ma szansę realnie wpłynąć na dyskusję medialną o szczepieniach i być może nawet przekonać niektórych rodziców do szczepień.

Autorzy zachęcają graczy w następujących słowach:

„Chcesz zarobić łatwe pieniądze? Zdobyć sławę? Zostać guru? Nie dostałeś się na studia  medyczne? Nie masz za grosz moralności? Dobrze się składa! Wejdź w świat oszustów zdobywających fortuny na ludzkim strachu i niewiedzy! Wprowadzaj szkodliwe ustawy, inwestuj w bezużyteczne przedmioty i obserwuj jak procent osób zaszczepionych w społeczeństwie spada. Oczywiście, jeśli w efekcie wybuchnie epidemia, lepiej byś sam zdążył się zaszczepić.

Twórcami gry są Aleksandra i Jakub Stefaniak. Aleksandra Stefaniak jest doktorantką na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, edukatorką Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Jakub Stefaniak jest programistą.

Antyszczepionkowcy.biz to gra karciana, która do rozpoczęcia zabawy wymaga jedynie wydrukowania zestawu kart. Na stronie internetowej projektu wszystkie elementy są dostępne bezpłatnie w wersji do ściągnięcia i samodzielnego druku. Dla chętnych istnieje możliwość zakupu pudełkowej wersji gry. Autorzy deklarują, że od każdego sprzedanego egzemplarza gry zobowiązują się zakupić 1 szczepionkę w ramach akcji charytatywnej na rzecz krajów trzeciego świata.

Projekt realizowany jest pod patronatem m.in. Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a także znanych lekarzy związanych ze szczepieniami ochronnymi.

Więcej informacji o grze:
https://antyszczepionkowcy.biz/

20 lat Polskiego Towarzystwa Wakcynologii