II Konferencja Dialogi Wakcynologiczne – 24 lutego w Poznaniu

17/01/2024

Serdecznie zapraszamy na konferencję szkoleniową w trakcie, której uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi doniesieniami z dziedziny wakcynologii. Wśród bieżących tematów pojawią się pytania dotyczące zasadności szczepień przeciwko półpaścowi, aktualnych kierunków zapobiegania zakażeniom RSV czy też przydatności i skuteczności różnych szczepionek stosowanych przeciwko tym samym drobnoustrojom.
W programie nie mogło zabraknąć sesji studium przypadków klinicznych. Eksperci będą zatem prezentować i analizować sytuacje z własnej praktyki klinicznej, dotyczące np. przypadków krztuśca w grupie przedszkolnej, przypadków pogryzienia przez psa w kontekście profilaktyki wścieklizny czy też wypadków komunikacyjnych w kontekście profilaktyki tężca.

Jej kierownikiem naukowym jest prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki, kierownik Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej, Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, założyciel i przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

Szczegółowy program:

https://www.termedia.pl/Konferencja-II-Konferencja-Dialogi-Wakcynologiczne-PROGRAM,2017,25554.html

Zobacz także

22/11/2018

Aktualności

Zobacz więcej
20 lat Polskiego Towarzystwa Wakcynologii